Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, jak bardzo uciążliwe może być jakiekolwiek uszkodzenie szyby. Ta z pozoru drobna szkoda oznacza bezwzględną konieczność wymiany, co z reguły pochłania dużo czasu i pieniędzy.

Sytuacje takie są częste zwłaszcza teraz, w okresie urlopowym. Wystarczy odprysk kamienia spod kół w trakcie jazdy, aby szyba pękła. Pół biedy, jeśli kierowca ma wykupione ubezpieczenie AC, ale i wtedy traci cenne zniżki wypracowane na autocasco za coś, co nie wynikło z jego winy. Na szczęście w PZU ubezpieczenie wykupić można na same szyby.

PZU AutoSzyby zakresem ochrony obejmuje wszystkie szyby (czołową, tylną, boczne) od wszelkich ryzyk: aktów wandalizmu, kaprysów pogody, tego feralnego wyżej wspomnianego kamienia. Gwarantuje również sprawną organizację wymiany uszkodzonej szyby i pokrywa koszty jej naprawy. AutoSzyby od wielu podobnych produktów różni bezgotówkowe rozliczenie szkody. Oznacza to, że nie damy kierowcy pieniędzy do ręki i nie pozostawimy go samemu sobie, aby szukał odpowiedniego warsztatu. Wręcz przeciwnie: naprawa zostanie zorganizowana w autoryzowanym warsztacie w odpowiednim dla klienta momencie.

Polisę PZU AutoSzyby warto zawrzeć jeszcze z jednego względu. Bez względu bowiem, z czyjej winy szkoda zaistniała, ubezpieczony nie straci zniżek z autocasco. Polisę PZU AutoSzyby można natomiast zawrzeć tylko i wyłącznie, jeśli ma się wykupione OC PZU.