Z pewnością każdemu kierowcy sen z powiek spędza sytuacja, kiedy w ciągu jednej chwili nieuwagi traci część wypracowanych przez ostatnie lata zniżek. Ich odrabianie zajmuje minimum dwa lata – na szczęście jest możliwość na uniknięcie konsekwencji.

A wszystko dzięki polisie PZU Ochrona Zniżek. Do tego ubezpieczenia przystąpić może osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej, jest właścicielem pojazdu, leasingobiorcą lub kredytobiorcą, a która wyrobiła sobie minimum 10% zniżki za bezszkodową jazdę. Zawrzeć je można razem z OC lub AC PZU na okres dwunastu miesięcy.

Jakie są zalety tego ubezpieczenia? Cóż, przede wszystkim daje ono ubezpieczonemu gwarancję, że zniżki pozostaną niezmienne, mimo iż z jego polisy wypłacone zostało odszkodowanie. Działa dla pierwszego zdarzenia objętego ubezpieczeniem OC LUB pierwszego zdarzenia objętego AC. Tak więc bardziej pechowi kierowcy, którym zdarzy się więcej szkód w ciągu roku, będą musieli liczyć się z utratą zniżek. Niemniej każdemu innemu to ubezpieczenie będzie niezwykle przydatne, zwłaszcza że charakteryzuje się niezwykle niską składką – już nawet od dziesięciu złotych.

Tak więc: z pewnością Ochrona Zniżek PZU przyda się uważnemu kierowcy, który świadomy trudu, jaki musiał włożyć w wypracowanie zniżek, nie chce ich utracić. A już tym bardziej powinien z tej opcji skorzystać doświadczony kierowca, który samochód użycza kierowcom z dużo mniejszym stażem, swojemu dziecku na przykład. Nieważne bowiem, czy młody kierowca, spowodowawszy szkodę, prowadził auto rodziców czy takie, które zarejestrował na współwłasność z rodzicem – utratą zniżek odpowiedzą wszyscy właściciele pojazdu.

Chyba że zdecydowali się na ochronę zniżek w PZU.