Towarzystwo PZU nie rzuca słów na wiatr. Zgodnie z zapowiedziami prezesa spółki, firma stara się przyciągnąć młodych klientów udogodnieniami i nowoczesnymi rozwiązaniami. Kolejny ruch PZU to zmiana systemu informatycznego.

Nowy system informatyczny – korzyści

Nowy system informatyczny pozwoli agentom i pracownikom ubezpieczyciela na łatwe zmiany i dodawanie produktów, będzie wspierał wielokanałowość w kontaktach PZU z klientami oraz automatyzował wiele procesów. Wdrożenia przyniosą wiele udogodnień, możliwe będą m. in. ofertowanie klientów wedle ich potrzeb dzięki pełnemu obrazowi klienta i jego wymagań, zwiększenie elastyczności oferty poprzez nowe produkty modułowe oraz szybkie zmiany taryfowe, a także znaczne oszczędności w zakresie produkcji dokumentacji papierowej.

Dostawca nowego systemu już został wybrany. Będzie nim firma Guidewire Inc. – światowy, wyspecjalizowany dostawca rozwiązań informatycznych dla ubezpieczycieli majątkowych. PZU jest na etapie zmian już od kilku lat. W międzyczasie spółce udało się przeobrazić system likwidacji szkód, który uprościł i przyspieszył procesy, a także dał klientowi możliwość śledzenia statusu sprawy przez internet. Nowoczesne systemy obsługują też procesy back-office’owe (elektroniczny obieg dokumentów i procesy gospodarki własnej).

System informatyczny to kolejny etap wdrażania nowej strategii PZU 2.0. Zgodnie z nową strategią spółka PZU to firma mocno zorientowana na klienta, efektywna operacyjnie, znana ze swoich kompetencji w zakresie inwestycji, oferującą nowatorskie rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia. PZU jest na najlepszej drodze aby osiągnąć założone przez siebie cele.