Warunki OC są ściśle regulowane prawem. Ubezpieczycielom pozostaje więc konkurowanie ceną lub bezpłatnymi dodatkami oferowanymi do polisy OC. Sprawdź, jakie darmowe ubezpieczenia oraz zniżki proponuje PZU osobom kupującym obowiązkowe OC w tym towarzystwie.

Darmowe dodatki do OC w PZU

Do każdego OC kupionego w PZU ubezpieczyciel dodaje darmową polisę Pomoc w Drodze w wariancie Komfort.

Ta opcja zapewnia następujące świadczenia na terenie Polski:

  • naprawa samochodu na miejscu zdarzenia po kolizji z innym pojazdem, jeśli Ty jesteś sprawcą
  • holowanie samochodu po kolizji z innym pojazdem (jeżeli naprawa na miejscu nie jest możliwa), pod warunkiem że to Ty jesteś winny stłuczce (do 150 km)
  • pokrycie kosztów parkingu, jeśli warsztat, do którego samochód jest holowany, nie pracuje (do 3 dni)
  • usługi informacyjne
  • przekazanie pilnej wiadomości w związku z wypadkiem.

Oprócz tego każda osoba posiadająca OC w PZU może otrzymać bezpłatną Zieloną Kartę. Wystarczy zgłosić ubezpieczycielowi, że potrzebujemy taki dokument.

Bezpośrednia Likwidacja Szkody

PZU należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkody. Dzięki temu, jeśli w wyniku kolizji spowodowanej przez innego kierowcę Twój samochód zostanie uszkodzony, możesz zgłosić się do PZU po wypłatę odszkodowania. Ubezpieczyciel wyceni szkodę, wypłaci Ci świadczenie, a następnie zwróci się do firmy, w której jest ubezpieczony sprawca, po zwrot kosztów. Nie musisz więc martwić się kontaktowaniem i załatwianiem formalności z innym ubezpieczycielem.

Co ważne, z możliwości dawanych przez Bezpośrednią Likwidację Szkody możesz skorzystać w PZU nawet wtedy, kiedy ubezpieczyciel sprawcy nie jest w systemie BLS.

Zniżki w PZU

Kupując OC, otrzymujesz także zniżki na inne ubezpieczenia komunikacyjne w PZU. Taniej zakupisz:

Czy warto kupić OC w PZU?

Dodatki oferowane bezpłatnie do OC w PZU są dość standardowe. Tak naprawdę jedyną wyróżniającą się rzeczą jest rozszerzony system Bezpośredniej Likwidacji Szkody funkcjonujący w tej firmie.

Jeżeli jednak inny ubezpieczyciel oferuje Ci wyraźnie tańsze OC, a Ty jesteś zainteresowany jedynie obowiązkową polisą, to wybierz niższą składkę. Dodatki oferowane przez PZU nie są bowiem warte dopłacania stu czy więcej złotych do OC.